Nadmierne wypadanie włosów

202 MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRA GŁOWY

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą regeneracji, rewitalizacji oraz odżywiania skóry przy zastosowaniu odpowiednio dobranych ampułek z zawartością substancji aktywnych. Ze względu na rozległy obszar działania – od skóry głowy, aż po same stopy daje ogromne możliwości walki z łysieniem, oznakami starzenia, nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, cellulitem, a nawet nadpotliwością.

Mezoterappia igłowa cieszy się ogromną popularnością wśród klientów gabinetów kosmetycznych z racji szerokiego spektrum działania, szybkiej efektywnością oraz korzystnej ceny w porównaniu z zabiegami lekarskimi. Może być wykonana ręcznie lub przy użyciu pistoletu do mezoterapii igłowej.

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Nadmierne wypadanie włosów (więcej, niż 100 dziennie), osłabienie, pogorszenie struktury włosa – to tylko kilka z objawów świadczących o problemie z jakością cebulek, które są odpowiedzialne za prawidłowy wzrost włosa. Źródła tej dysfunkcji możemy szukać w osłabieniu organizmu np. po przebyciu choroby lub szybkiej utracie wagi. Jeżeli organizm jest osłabiony, to odbija się również na jakości włosów. Należy pamiętać, że witamin i minerałów nie potrzebuje tylko nasza skóra, by zdrowo wyglądać, ale także włosy.

Łysienie plackowate – choroba dermatologicznych pojawiająca się niezależnie od wieku i płci. Etiologia do końca nie poznana. Najczęściej występuje na skórze głowy, ale pojawia się także w innych miejscach ciała. Charakteryzuje się pojawieniem kilku okrągłych, czasem owalnych ognisk pozbawionych są włosów, a skóra w ich obrębie ma barwę kremowo-żółtawą.

Kolejną przyczyną łysienia mogą być zmiany hormonalne – związane z androgenami. Łysienie tego typu dotyczy w większości przypadków mężczyzn, nie omija też kobiet. Wywołane jest przez hormon będący pochodną testosteronu. U mężczyzn występuje nad skroniami oraz szczycie głowy. U kobiet w okolicy środkowo – czołowej.

Łysienie telogenowe – przejściowe rozproszone wypadanie włosów spowodowane często silną reakcją organizmu na stres, przewlekłą gorączką, użycia znieczulenia ogólnego czy zażywaniem niektórych leków. Kobiety po okresie ciąży, podczas której występuje burza hormonalna również mogą skarżyć się na okresowe, silne wypadanie włosów.

Suplementy reklamowane w prasie, telewizji czy preparaty pielęgnacyjne do skóry głowy nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Pierwszym krokiem do walki z nadmiernym wypadaniem włosów powinna być wizyta u lekarza oraz wykonanie serii badań, który pomogą w zdiagnozowaniu przyczyny.

Mezoterapia igłowa skóry głowy, to jedna z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem. Polega na wprowadzaniu w głąb skóry substancji aktywnych, które odpowiednio dobrane pobudzają krążenie, odżywiają macierz włosa i wspomagają odrastanie.

Pierwsza propozycja Kopalni Urody do walki z łysieniem, to ampułka – KRZEMIONKA ORGANICZNA, której mechanizm działania polega na zwiększeniu stężenia cAMP poprzez stymulację powstawania cyklazy adenylowej. Krzemionka organiczna pełni funkcję regulatora przemian i podziałów komórkowych.

Koktajl do skóry głowy, w którego skład wchodzą D-phantenol – witamina B5 powoduje odnowę torebki włosowej, przyczyniając się do stymulacji wzrostu. Cysteina i cynk należą do składników keratyny tworzących włókna kapilarne. Wykorzystane w koktajlu zapewniają zdrowe, lśniące włosy. Arginina jest niezbędna dla wzrostu komórkowego – na poziomie kapilarnym, skóra właściwa wzmacnia korzeń włosa, co powoduje jego odbudowe. Lizyna – aminokwas dostarczany do organizmu wyłącznie zewnątrz (fasola, mleko, ziemniaki) bezpośrednio hamuje wypadania włosów. Siarka zapewnia miękkie, błyszczące włosy. Sodium DNA – naturalny polimer o silnych właściwościach antyoksydacyjnych oraz kwas hialuronowy nawilża i odbudowuje strukturę włosa. Bomba witaminowa zapewniająca maksymalny efekt – widoczny już po miesiącu stosowania.

W celu zintensyfikowania efektu poleca się stosować dodatkową suplementację z zawartością m.in. skrzypu, który charakteryzuje się działaniem wzmacniającym oraz odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów. Pomóc może w tym porada naszego trychologa, który zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp. Dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów.

Problem wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Dzięki szybkiej reakcji i podjęciu odpowiednich kroków jesteśmy w stanie nie tylko niwelować problem, ale również zapobiegać.