Cera naczynkowa

2355Cechą charakterystyczną skóry naczynkowej jest kruchość i wrażliwość, tak na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często występują u alergiczek. Pękanie naczynek może być też związane ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów. Cerę naczynkową można również nabyć – dla tego jest tak ważne kremowanie dzieci gdy wychodzą na ostre słońce lub bardzo silny mróz. Cera naczynkowa może zmienić się w trądzik różowaty – dla tego tak ważne jest dbanie o nią odpowiednio…

o czym należy pamiętać
-Do oczyszczania twarzy stosuj delikatne mleczko, które na etykiecie posiadać informację że jest przeznaczone dla osób z cerą naczynkową lub alergiczną.

Unikaj wody z kranu. Temperatura wody nie powinna być wysoka gdyż gorąco źle wpływa na naczynka (dodatkowo je rozszerza)

– Co 10-14 dni warto stosować piling. Wybierz piling enzymatyczny gdyż ziarnisty jest zbyt agresywny. Złuszczanie naskórka pobudza go do budowania nowych komórek, skóra dzięki temu staje się twardsza, a naczynka mniej widoczne.

– Wybieraj kremy i preparaty, które zawierają: witaminę C (uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne), witaminę H (zapobiega podskórnym krwotokom), rutynę (wzmacnia ścianki naczyń włosowatych), wyciąg z kasztanowca (działa przeciwzapalne), wyciąg z kwiatów mirtu (poprawia elastyczność), ekstrakt z miłorzębu japońskiego (który uszczelnia ścianki naczyń).

– Szczególnie starannie dobieraj krem do codziennej pielęgnacji. Powinien skutecznie chronić skórę przed słońcem (krem z filtrem anty-UV 15, a latem 25–30). Zimą należy zaopatrzyć się w krem tłusty, aby zapewnić cerze naczynkowej ochronę przed mrozem.

Czego nie należy stosować i unikać?

Pielęgnacja gabinetowa w Kopalni Urody:  

Martyna Tarnowska
Katarzyna Wiktorowska

Konsultacja dietetyczna: Dorota Masłowiec